ممکن اخبار ترانه رادیو نمایش سراسری

ممکن: اخبار ترانه رادیو نمایش سراسری برنامه سفرنامه اردیبهشت

گت بلاگز همدان آغاز طرح تلقیح مصنوعی گاو نژاد سمینتال در همدان

مدیر امور دام شرکت جهادکشاورزی استان همدان ازآغاز طرح تلقیح مصنوعی گاو نژاد سمینتال در دامداری‌های استان به منظور تعادل در عرضه شیر و گوشت خبر داد.

آغاز طرح تلقیح مصنوعی گاو نژاد سمینتال در همدان

نصرت الله چهاردولی با بیان اینکه معاون اصلاح تولیدات دامی استان اقدام به تهیه ۲۰۰۰ دُز اسپرم نژاد سمینتال کرده هست، تصریح کرد: این اسپرم ها طی تفاهم نامه منعقد شده است به انجمن صنفی تلقیح مصنوعی استان تحویل داده شد.

عبارات مهم : تلقیح مصنوعی
وی با بیان اینکه اسپرم های سمینتال رایگان هست، افرود: مأموران تلقیح مصنوعی تمامی شهرستان ها می توانند با مراجعه به انجمن صنفی تلقیح مصنوعی اسپرم ها را به طور رایگان دریافت کنند.

چهاردولی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰۰ مأمور تلقیح مصنوعی در استان، ادامه داد: نژاد سمینتال جهت نخستین بار در استان تلقیح خواهد شد و تمامی دامداری های استان می توانند این تلقیح را انجام دهند.

مدیر امور دام شرکت جهادکشاورزی استان همدان یادآور شد: این طرح تا زمانی که دامداران استقبال داشته باشند، ادامه دارد و محدودیتی از نظر تأمین اسپرم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با تلقیح نژاد سمینتال انقلابی در دامپروری استان اتفاق می افتد، عنوان کرد: گاوهای نژاد سمینتال گاوهای دومنظوره هستند که علاوه بر تولید شیر، تولید گوشت بالاتری از نژاد هلشتاین دارند.

وی گفت: این نژاد با جیره کمتر بهره وری بالایی دارد و با محیط سازگارتر بوده، به طوری که تمامی بررسی ها به وسیله شرکت جهادکشاورزی انجام شده است و جزء سیاست های شرکت است.
انتهای پیام/ک

واژه های کلیدی: تلقیح مصنوعی | همدان | جهادکشاورزی | اموردام |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog