ممکن اخبار ترانه رادیو نمایش سراسری

ممکن: اخبار ترانه رادیو نمایش سراسری برنامه سفرنامه اردیبهشت

گت بلاگز جنسی 11 راهکار مناسب جهت اینکه بتوانید خودارضایی را ترک کنید

همه افراد دارای حس شهوت و نیاز های جنسی هستند؛ امروزه ارضای درست نیاز های جنسی جهت جوانان کاری بسیار سخت هست؛ به همین باعث جوانان به راه های مختلفی جهت ار

11 راهکار مناسب جهت اینکه بتوانید خودارضایی را ترک کنید

همه افراد دارای حس شهوت و نیاز های جنسی هستند؛ امروزه ارضای درست نیاز های جنسی جهت جوانان کاری بسیار سخت هست؛ به همین باعث جوانان به راه های مختلفی جهت ارضای نیاز های جنسی خود کشیده می شوند؛ خودارضایی  یکی از این راه ها هست؛ ولی مورد نیاز است بدانید این عمل تاثیرات مخربی را در فرد ایجاد می کند به همین باعث می بایست جهت ترک انجام این عمل هرچه سریع تر اقدام کرد. ولی ترک خودارضایی چگونه ممکن است؟ با بی بی نیمز همراه باشید.

می خواهم خودارضایی را ترک کنم، ولی چطور؟

خودتان را پرمشغله و متمرکز نگاه دارید

یک مقصد و خروجی دیگر جهت وقت و انرژیتان پیدا کنید و زندگیتان را لبریز از فعالیت نمایید، ایجاد مشغله جهت کمک می کند تا زمانی جهت فکر کردن به پرسشها این چنینی نداشته باشید در ایجاد مشغله جهت روزتان می توانید از گزینه های زیر کمک بگیرید:

11 راهکار مناسب جهت اینکه بتوانید خودارضایی را ترک کنید

خلاق باشید

 • برای طی کردن درست مسیر جایگزینی خودارضایی با یک عادت خلاقانه باید تقریبا کاری را انجام دهید که راهبان و حکما از آن بهره می گرفتند! بنشینید و کمی بنویسید، یک ساز موسیقی را گزینش کنید و آموختن نوازندگی را دنبال کنید،نقاشی بکشید،طراحی کنید یا هر کاری که برایتان لذت بخش است را انجام دهید تا متمرکز بمانید

ورزش کنید

 • تداوم و مداومت لازمه ی رسیدن به نقطه تعالی در یک ورزش خاص هست. خود را به ورزش های تک نفره مثل دویدن و شنا و یا ورزش هایی گروهی مثل فوتبال، بسکتبال یا تنیس سرگرم کنید. همچنین خوبست بدانید هر گونه فعلالیت ورزشی می تواند از میزان فشار های روانی کاسته و حس شادابی را در شما زیاد کردن داده و کمکتان کند تا قدرت تمرکز خود را اوج برده  و آن را در مسیر مثبت تری قرار دهید.

برنامه غذاییتان را تنظیم کنید

 • میوه ها و سبزیجات تاثیرات مثبتی بر بدن دارند و می توانند مواد مغذی مورد نیاز جهت تامین انرژی یک روز شما را تامین کرده و بیش از پیش سرحال تان بیاورند. از مصرق غذاهای محرکی چون سالامون، فلفل قرمز، قهوه، آووکادو، موز و شکلات بپرهیزید.

زمانتان را وقف کار های به میل خود کنید

 • انرژی خود را به کمک کردن به فرزند های کم سن و سال تر از خودتان یا افراد نیازمند تخصیص داده شده است دهید جهت مثال می توانید از اوقات خود استفاده کرده و به کاری مناسب با درآمد نچندان زیاد بپردازید یا تصمیم بگیرید بخشی از محیط اطرافتان را منزل تکانی کنید! با این کار های راحت می توانید حس فوق العاده ی ناشی از کمک به دیگران را تجربه کرده و حتی در مسیر اهداف خودتان هم گام بردارید.

خواب کافی داشته باشید

 • تمایلات جنسی ناشی از اعتیاد به خودارضایی بسیار نیرومند هستند و جهت مقابله با آنها به انرژی بسیاری نیاز خواهید داشت. تلاش کنید که در طول شبانه روز حداقل ۸ ساعت بخوابید و اگر فراموش می کنید که به موقع به رخت خواب بروید، ساعت تنظیم کنید! جهت جلوگیری از جنبش شدن هوشمندانه عمل کنید!
 • این کار را مخصوصاً در هنگام رفتن به حمام یا رفتن به رخت خواب، انجام دهید. جهت مثال اگر می خواهید بخوابید و دیر وقت است ولی خوابتان نمی برد، بلند شوید بر کف زمین دراز کشیده و نیم تنه بالای کمر خود را با کمک دستانتان اوج و پایین ببرید (حرکتی مشابه درازنشت برعکس) و تا زمانی که خواب در چشمانتان موج نزده دست از آن بر ندارید، هنگامی که خواب شما را فرا گرفت به رخت خواب برگردید.
 • اگر بعد از آمدن از مدرسه و محل کار به خانه، مرتکب خودارضایی می شوید، تلاش کنید مانع از هرگونه احساس خستگی و سستی در خود شوید چون در این حالت هاست که ذهن شما جهت ایجاد حس لذت ناشی از خودارضایی، نیاز کاذب انجام آن را در شما القا می کند.
  برنامه بعد از کارتان را پر کنید و نگذارید که بی برنامه بمانید، هر لحظه مشغله کار ممانعت از خودارضایی را راحت تر خواهد کرد.
 • اگر عادت دارید که صبح ها خودارضایی کنید، تلاش کنید از لباس های ضخیمتر استفاده کنید، این طور کار را جهت خود سخت تر کرده و همچنین باعث یادآوری قول و قرارهای تان خواهید شد!

زمان های تنهایی تان را محدود کنید

 • اگر بیشتر زمانی که احساس تنهایی می کنید، دست به خود ارضایی می زنید تلاش کنید تا می توانید بر روابط اجتماعی خود بیفزایید. دوستان بیشتری پیدا کنید، زیاد در کنار افرادی که حس خوبی به شما می دهند وقت بگذرانید، تلاش کنید در کل اجتماعی تر باشید و از انزوا بپرهیزید.
 • مورد بعدی در مورد گزینه تنهایی اینست که شما می توانید وقت هایی را که در منزل تنها می مانید را محدودتر کنید. مخصوصاً ساعاتی از روز که پدر و مادرتان بیرون از منزل و سر کار هستند، عالی ترین کاری که در جهت کم کردن خودارضایی پیشنهاد می شود اینست که حدالمکان نگذارید بیش از حد تنها بمانید.
 • اگر دوستانتان مشغولیت دارند و نمی توانند دائم در کنار شما باشند می توانید مدتی از منزل بیرون بزنید و کمی قدم بزنید (بدجور جواب می دهد!)، یا جایگزین تماشای فوتبال تنها در خانه، آن را در یک مکان عمومی مثل کافه یا هرجای دیگر که تنها نیستید تماشا کنید

  عبارات مهم : تاثیرات مخرب خودارضایی بر فرد
  دست از تماشا کردن فیلم ها و سایت های نامناسب و مخرب بردارید .

 • یکی از بااهمیت ترین دلایلی که شما بیش از حد خود ارضایی می کنید شاید این باشد که در چند لحظه اول تحریک، توانایی دسترسی به مخرب ترین سایت ها و صفحات را دارید. لااقل اگر خودتان اراده کنار گذاشتن این صفحات را ندارید، موارد زیر را به افرادی که نیاز دارند توصیه کنید :
 • نرم افزار های بلاک کننده خاصی که در اینترنت این سایت ها را جهت شما بلاک می کنند را تهیه و راه اندازی کنید، درست هست، شما رمز برنامه را در دست دارید ولی حداقل این ممانعت نرم افزاری شما را به یاد اولویت مهم تر زندگیتان خواهد انداخت. در ضمن گزینش تصادفی رمز در نرم افزار بلاک کننده به شما کمک می کند!
 • اگر عادت دارید که با دیدن تصویرهای و فیلم های نامناسب بر صفحه نمایش رایانه خود، خودارضایی کنید، لپتاب یا کامپیوترتان را برداشته به حال یا پذیرایی ببرید جایی که دیگر افراد خانواده حضور دارند یا رفت آمد هست.

مُصر و صبور باشید

 • ترک خود ارضایی هرگز راحت نبوده و نخواهد بود و فاکتور مهم موفقیت در ترک آن قطعا مداومت در ممانعت و جلوگیری از انجام و قرار نگرفتن درمعرض جنبش است. باید مطمئن شوید که غلط های و بازگشت به روز اول به حداقل خود کم کردن یابد، مگرنه ترک آن غیر ممکن خواهد بود.

مارک تواین : ترک کردن سیگار کار بسیار راحتیست، من خودم هزار بار این کار را کرده ام

همه افراد دارای حس شهوت و نیاز های جنسی هستند؛ امروزه ارضای درست نیاز های جنسی جهت جوانان کاری بسیار سخت هست؛ به همین باعث جوانان به راه های مختلفی جهت ار

این طور نباشید

 • جایزه دادن به خودتان هم میتواند موثر باشد، خودتان را تشویق کنید که از انجام این کار دوری کنید و بعد از وقت معینی انجام ندادن به خودتان پاداش بدهید.

طرز فکرتان را عوض کردن دهید

 • دست از اذیت کردن خود بردارید و خودتان را ببخشید. هنگامی که دایم خود را در برابر خودارضایی بی اراده جلوه دهید و افسوس بخورید،این مسئله شما را ضعیف تر خواهد کرد،پس جایگزین افسوس واقعیت را قبول کنید و آستین ها را اوج بزنید، به خودتان امید دهید و تصمیم بگیرید که با خودارضایی خداحافظی کنید. به یاد داشته باشید خودارضایی بخشی از خلقت آدمیست و هرگز بیش از اندازه خود را بخاطر آن سرزنش نکنید مقالات قبلی را بررسی کنید تا زیاد بدانید. اجازه ندهید که فکر اینکه من می توانستم چه کار های زیادی را در وقت هایی که بخاطر خودارضایی هدر داده ام انجام دهم، شما را آزار دهد، خودتان را ببخشید …

باور کنید که بعد از ترک این واکنش‌ها بهبودی در راه است!

 • اگر ایمان داشته باشید که می توانید، قطعا خواهید توانست هنگامی که بعد از مدتی به شرایط قبل بازگشتید هرگز به خود نگویید که من روزم را دیگر خراب کردم و دیگر مهم نیست که خودارضایی بکنم یا نکنم، نیرومند باشید و از همان جا دوباره شروع کنید.

بدانید که چه زمانی به کمک نیاز دارید

 • اگر می بینید که با وجود تلاشهای بسیاری که در این راستا انجام می دهید باز هم قادر به آخر دادن به این وابستگی نیستید بهتر است از دیگران کمک بخواهید. خجالت نکشید و بدانید که افراد زیادی مشکلاتی چون پرسشها شما را داشته اند  و یا دارند، بعد شجاع باشد و جهت ارتقا روانی و جسمی خود از دیگران کمک بخواهید. جهت مثال تلاش کنید نزد یک فرد دینی یا کسی که از نظر دینی جایگاه بالاتری دارد رفته و از او راهنمایی بگیرید، فراموش نکنید که قدرت ایمان و باورهای دینی بسیار مهم و قابل توجه است.
 • قرار ملاقاتی را با یک دکتر متخصص بگذارید و در مورد مسئله خود با او خرف بزنید، مشاوران، روانشناسان و روان پزشکان آموزش دیده اند که به افرادی از جمله شما، کمک کنند. جهت اینکار بهتر است از یک دکتر در منطقه خودتان شروع کنید تا میزان وابستگی شما را بررسی کرده و شما را به دکتر متخصص ارجاع دهد.

منبع: سلامتی

واژه های کلیدی: تاثیرات مخرب خودارضایی بر فرد | ترک خودارضایی | خودارضایی | راه های ترک خودارضایی | علل خودارضایی در نوجوانان |

11 راهکار مناسب جهت اینکه بتوانید خودارضایی را ترک کنید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog