ممکن اخبار ترانه رادیو نمایش سراسری

ممکن: اخبار ترانه رادیو نمایش سراسری برنامه سفرنامه اردیبهشت

گت بلاگز بازار خودرو بازار ماشین بعد از «حذف غیر‌استانداردها»

خودروسازی کشور عزیزمان ایران در حالی این روزها در تب و تاب از بین بردن محصولات غیر استاندارد به سر می برد که از بازار خبر می رسد این اتفاق اثر چندانی روی قیمت

بازار ماشین بعد از «حذف غیر‌استانداردها»

بازار ماشین بعد از «حذف غیر استانداردها»

عبارات مهم : بازار

خودروسازی کشور عزیزمان ایران در حالی این روزها در تب و تاب از بین بردن محصولات غیر استاندارد به سر می برد که از بازار خبر می رسد این اتفاق اثر چندانی روی قیمت ها نگذاشته و فعلا آرامشی نسبی برقرار است.

بازار ماشین بعد از «حذف غیر‌استانداردها»

اواسط هفته بود که شرکت ملی استاندارد اعلام کرد شماره گذاری ۲۵ ماشین تولید داخل به علت رعایت نکردن استانداردهای جدید، متوقف شده است هست. با این حال، آن طور که نمایشگاهداران ماشین پایتخت می گویند، بعضی از این خودروها اصلا به تولید نمی رسند و بنابراین اعلام نام آنها به عنوان محصولات غیر استاندارد و از بین بردن شده، عملا تاثیری روی نمودار قیمتی بازار ماشین طی هفته جاری نگذاشته است.

فعالان بازار ماشین در عین حال این را هم می گویند که تعداد محدودی از خودروهای به اصطلاح از بین بردن شده، در حال حاضر به تولید می رسند و حتی پیش فروش و فروش فوری آنها در جریان هست. به گفته علیرضا پورحسنی یکی از فعالان بازار ماشین کشور، نام پراید ۱۳۱ در حالی جزو لیست از بین بردن شدگان قرار گرفته که این محصول پیش فروش شده است و فروش فوری آن نیز برقرار است.وی می گوید: سایپا پراید ۱۳۱ را با موعد تحویل اردیبهشت ماه سال آینده پیش فروش کرده و مشخص نیست شرکت استاندارد آیا نام این ماشین را در لیست محصولات غیر استاندارد و از بین بردن شده است قرار داده است.

خودروسازی کشور عزیزمان ایران در حالی این روزها در تب و تاب از بین بردن محصولات غیر استاندارد به سر می برد که از بازار خبر می رسد این اتفاق اثر چندانی روی قیمت

گفته های این فعال بازار در شرایطی است که شرکت استاندارد بر از بین بردن ۲۵ ماشین اعلامی، اصرار و تاکید دارد که مهلتی تازه را به خودروسازان جهت اجرای استانداردهای تازه نخواهد داد. حال در این شرایط مشخص نیست وظیفه خودروهایی که جهت تحویل طی امسال و سال آینده، پیش فروش و حتی فروش فوری شده است اند، چه خواهد شد و آیا مسئله شماره گذاری آنها حل می شود یا ادامه می یابد.اما از سوی دیگر هرچند گفته می شود بعضی از مشتریان بعد از اعلام نام خودروهای غیر استاندارد از بین بردن شده، به دنبال انصراف از خرید آنها هستند، با این حال ازآنجاکه زیاد این خودروها اصلا به تولید نمی رسند، به نظر می رسد این عنوان چندان گسترده و همه گیر نیست. توصیه دیگری که فعالان بازار به آن اشاره می کنند، نوسان قیمت نسبتا جزئی در بازار ماشین طی هفته جاری هست، نوسانی که البته گریبان محصولات به اصطلاح استاندارد و خارج از لیست از بین بردن شده است ها را گرفته است.

از بازار خودروهای داخلی که بگذریم، بازار وارداتی ها نیز همچنان با بحران و افسارگسیختگی قیمت ها مواجه هست، به علاوه اینکه بعضی خودروها اصلا در بازار موجود نیست. نمایشگاهداران ماشین پایتخت معتقدند زیاد کردن قیمت های رخ داده در چند ماه گذشته، ناشی از بسته شدن سایت ثبت سفارش است و این عنوان باعث شده است اولا عرضه به شدت کم کردن یابد و ثانیا قیمت ها سر به فلک بزنند.

با توجه به اثر روانی بسته شدن سایت ثبت سفارش و البته کم کردن عرضه، قیمت خودروهای وارداتی طی ۶ ماه گذشته چند ده میلیون تومان زیاد کردن پیدا کرده هست. بعضی کارشناسان معتقدند با باز شدن ثبت سفارش، قیمت ها تا حدی کم کردن خواهند یافت، با این حال اثر افزایشی حاصل از تعرفه نیز به نوبه خود باعث افزایش قیمت پایه خودروها خواهد شد.گفته می شود دولت قصد دارد در ابلاغیه تازه واردات خودرو، تعرفه را اوج ببرد و این اقدام بدون شک بر قیمت پایه خودروهای خارجی که در آینده روانه کشور می شوند اثری افزایشی خواهد داشت.

بازار ماشین بعد از «حذف غیر‌استانداردها»

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | محصولات | استاندارد | خودروهای داخلی | قیمت خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog